Vinicius se vypracoval ve skutečnou superstar a stal se klíčovým hráčem Realu Madrid. Za šest let pomohl týmu vyhrát všechny možné trofeje ve Španělsku, Ligu mistrů a Superpohár UEFA v Evropě a také dvakrát mistrovství světa klubů. Vinicius odehrál za Real Madrid již 248 zápasů, vstřelil 71 branek a připsal si 71 asistencí.

Je však překvapivé, že jeho plat byl donedávna jeden z nejnižších v klubu – pouhých 3,2 milionu eur ročně. Zatímco Eden Hazard, který se na hřišti objevoval jen zřídka, vydělával 600 tisíc eur týdně!

Nová smlouva za výhodných podmínek

Naštěstí spravedlnost nedávno zvítězila. Hazard opustil klub a Vinicius podepsal novou smlouvu za výhodnějších podmínek. V říjnu 2023 prodloužil brazilský křídelník smlouvu s Realem Madrid do 30. června 2027. Podle The Athletic nyní dostává 12 milionů eur ročně „netto“.

Capology uvádí o něco nižší číslo – 10 milionů eur ročně. To staví Viniciuse na čtvrté místo z hlediska platu v klubu. Více vydělávají pouze Toni Kroos (11,7 milionu eur), David Alaba (10,8 milionu eur) a Luka Modrič (10,5 milionu eur).

V celé La Lize patří Vinicius mezi 5 nejlépe placených fotbalistů. Více vydělává kromě spoluhráčů pouze Frenkie de Jong z Barcelony (18 milionů eur). Mbappe však může Viniciuse v tomto žebříčku brzy posunout dolů.

Brazilce to však pravděpodobně nerozčílí. Jednak na 23letého hráče už dostává luxusní plat. A za druhé, Vinicius opakovaně prohlásil, že na penězích mu moc nezáleží.

„Chci zůstat v Madridu mnoho let. První smlouvu jsem podepsal v 16 letech. Nezáleží na tom, kdy bude obnoven nebo kolik mi zaplatí, hlavní je pro mě potěšení z hraní v nejlepším klubu na světě,“ řekl před pár lety Vinicius.

Kolik ročně nyní vydělává Vinicius podle nejnovějších informací?
12 milionů eur ročně
100%
10 milionů eur ročně
0%
Voted: 1